SFCBS175402
battery isolator switch 3 position
(Review 0)
Tax Included
Delivery from Baltic Warehouse 4-8 days , from ES 5-10 days
IN STOCK
Allow the use of one battery for engine starting and one battery for auxiliary electrical equipment
Batteries may be placed in parallel by switching to (BOTH) for emergency usage
Small in size, Fine appearance, Sturdy and durable
175A continuous duty at DC-12V
300A intermittent duty at DC-12V
  • Security policySecurity policy
  • Delivery policyDelivery policy
  • Return policyReturn policy
  • New
    battery isolator switch 3 position €29.90
    keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left
    Quantity :
    Write your review
    VEST MEN ISO1FT = 0.305M
    1 Inch = 2.54CM
    SEAFLO
    SFCBS175402
    9 Items
    Specific References
    EAN13
    No customer reviews for the moment.
    Uzrakstiet savu atsauksmi